Realizacje

SYMULATOR E6ACT "DRAGON"

OTTIMA-plus Katowice

Symulator FULL SIZE lokomotywy typu E6ACTd dla ośrodka szkolenia maszynistów OTTIMA-PLUS w Katowicach. Jedno z najnowocześniejszych rozwiązań symulacyjnych w Polsce, zgodne z wymogami rozporządzenia Ministra Infrastruktury i Rozwoju z dnia 23 października 2014 r. w sprawie ośrodków szkolenia i egzaminowania maszynistów oraz kandydatów na maszynistów (Dz. U., poz. 1566) wyposażony w obsługę ETCS poziomu 1 & 2. Urządzenie służy do szkolenia maszynistów m.in. spółki PKP Cargo.

SYMULATOR EZT "IMPULS 2"

Łódzka Kolej Aglomeracyjna

Symulator przenośny typu LITE elektrycznego zespołu trakcyjnego “Impuls 2” spełniający wymogi rozporządzenia Ministra Infrastruktury i Rozwoju z dnia 23 października 2014 r. w sprawie ośrodków szkolenia i egzaminowania maszynistów oraz kandydatów na maszynistów (Dz. U., poz. 1566) wyposażony w obsługę ETCS poziomu 1 & 2. Częścią zamówienia było również wykonanie dodatkowych tras, m.in. Łódź Widzew – Warszawa Wschodnia. Urządzenie służy do szkolenia pracowników własnych Przewoźnika.

SYMULATOR LOKOMOTYWY "TRAXX"

OTTIMA-plus Katowice

Symulator FULL SIZE lokomotywy typu “Traxx” dla ośrodka szkolenia maszynistów OTTIMA-PLUS w Katowicach. Jedno z najnowocześniejszych rozwiązań symulacyjnych w Polsce, zgodne z wymogami rozporządzenia Ministra Infrastruktury i Rozwoju z dnia 23 października 2014 r. w sprawie ośrodków szkolenia i egzaminowania maszynistów oraz kandydatów na maszynistów (Dz. U., poz. 1566) wyposażony w obsługę ETCS poziomu 1 & 2. Tym co czyni symulator wyjątkowy jest zastosowanie technologii VR na stanowisku instruktorskim, pozwalające chociażby na podawanie sygnałów ręcznych w stronę maszynisty. W ramach projektu została wykonana również trasa Kraków Główny – Warszawa Wschodnia. Urządzenie służy do szkolenia maszynistów m.in. spółki PKP Cargo.

SYMULATOR LOTU BOEING 737-800

SimPoint Katowice

Pełnowymiarowa replika kabiny legendarnego samolotu Boeing 737-800 zrealizowana przez naszą Spółkę w formie ogólnodostępnego dla gości z zewnątrz symulatora lotu, zlokalizowanego w katowickim Centrum Handlowo-Biurowym “ALTUS”. Symulacja realizowana jest poprzez specjalnie zaprojektowany system wizyjny wyświetlający obraz za pomocą trzech projektorów i ekranu sferycznego 210°. Klienci mają okazję zasiąść za sterami tej olbrzymiej maszyny, wzbić się w przestworza i poznać szczegóły pracy pilota. Więcej na www.simpoint737.pl.

MULTIMEDIALNE MUZEUM KOLEJNICTWA RUDY

Zabytkowa Stacja Kolei Wąskotorowej w Rudach

W ramach dostawy w wagonowni z przełomu XIX i XX wieku, nasza firma zrealizowała m.in.: zabudowę oryginalnych okien okiennicami z monitorami ukazującymi w formie interaktywnych animacji 3D historię pojazdów wąskotorowych, od taboru konnego po dzisiejsze pojazdy spalinowe; projekcję filmu holograficznego opowiadającą historię o duchu maszynisty nawiedzającego kocioł z rozbitego w wypadku parowozu, służący niegdyś do ogrzewania hali; animację oraz mapping ukazujące pracę mechanizmów napędzających parowóz od środka; kiosk multimedialny zawierający gry i zabawy interaktywne, modele 3D taboru oraz przygotowane przez nas kompendium wiedzy o kolejach wąskotorowych w Polsce; 10-stanowiskowe kino VR zabudowane na wagonie – platformie pozwalające wcielić się w maszynistę parowozu na trasie Rudy – Rybnik; film promocyjny kolejki wraz z jego projekcją; galerię fotografii ukazującą tabor wąskotorowy z różnych części kraju i okresów; cyfrowo zreprodukowane kolejowe plakaty BHP z czasów PRL; instalację elektryczną oraz oświetleniową. Jest to niewątpliwie najnowocześniejsze muzeum kolejnictwa w Polsce, jak i olbrzymia gratka zarówno dla młodszych i starszych pasjonatów kolei. Więcej na www.kolejkarudy.pl.

SYMULATOR LOKOMOTYWY ELEKTRYCZNEJ (UIC)

T-KOL POZNAŃ

MOBILNY symulator zgodny z wymogami rozporządzenia Ministra Infrastruktury i Rozwoju z dnia 23 października 2014 r. w sprawie ośrodków szkolenia i egzaminowania maszynistów oraz kandydatów na maszynistów (Dz. U., poz. 1566). Zabudowany został pulpit z lokomotywy 207E, zgodny z kartą UIC. Urządzenie służy do szkolenia pracowników własnych Przewoźnika, jak również firm zewnętrznych.

SYMULATOR LCS IDZIKOWICE

Alstom ZWUS Polska / PKP Polskie Linie Kolejowe

Jesteśmy w trakcie dostawy dla PKP Polskich Linii Kolejowych (jako podwykonawca koncernu Alstom) najnowocześniejszego w Polsce symulatora urządzeń sterowania ruchem kolejowym i łączności, który odzwierciedla powstające Lokalne Centrum Sterowania w Idzikowicach. Szkolony dyżurny ruchu będzie miał możliwość prowadzić ruch w jednym z dwóch trybów – konwencjonalnym lub ERTMS (ang. European Rail Traffic Management System) wraz z wykorzystaniem systemu łączności GSM-R, który będzie podstawowym sposobem komunikacji w prowadzeniu ruchu pociągów od 1 stycznia 2025 roku.

SYMULATOR E186

CTL LOGISTICS

Oprogramowanie MOBILNEGO symulatora lokomotywy typu E186 “Traxx” wraz z przystosowaniem do wymogów rozporządzenia Ministra Infrastruktury i Rozwoju z dnia 23 października 2014 r. w sprawie ośrodków szkolenia i egzaminowania maszynistów oraz kandydatów na maszynistów (Dz. U., poz. 1566). Urządzenie służy do szkolenia pracowników własnych Przewoźnika, jak również firm zewnętrznych.

SYMULATOR PRACY DYŻURNEGO RUCHU

Centrum Kształcenia Zawodowego we Wrocławiu

W ramach dwóch zadań, nasza firma zainstalowała łącznie osiem stanowisk symulacyjnych odwzorowujących realne posterunki ruchu oraz stanowisko instruktorskie, kierujące przebiegiem szkolenia. System jako pierwszy w Polsce pozwala na wymienne wykorzystanie dwóch typów zobrazowań urządzeń sterowania ruchem kolejowym wraz z systemami łączności, występującymi na sieci PKP Polskich Linii Kolejowych. Zobrazowania można zmieniać w czasie rzeczywistym. Wszystkie posterunki ruchu połączone są ze sobą blokadami liniowymi, co pozwala na jednoczesne szkolenie do ośmiu kursantów i naukę współpracy pomiędzy dyżurnymi ruchu. Urządzenie jest wykorzystywane do praktycznej nauki zawodu przez przyszłych kolejarzy na kierunku “technik transportu kolejowego” i cieszy się dużym zainteresowaniem zarówno samych uczniów, jak i grona pedagogicznego. Zadanie zostało zrealizowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego

SYMULATOR PRACY DYŻURNEGO RUCHU

Zespół Szkół im. St. Staszica w Małkini Górnej

Dostawa symulatorów sterowania ruchem kolejowym dla Technikum Kolejowego w Małkini Górnej.
Obejmuje ona 3 stanowiska symulacyjne oraz stanowisko instruktorskie (z możliwością rozbudowy w przyszłości), które będą wykorzystywane do praktycznej nauki zawodu na kierunku “technik transportu kolejowego”.
Oprogramowanie symulacyjne pozwala na wybór w czasie rzeczywistym dwóch typów zobrazowań urządzeń SRK występujących na sieci PKP Polskich Linii Kolejowych wraz z urządzeniami łączności. Umożliwia ono ćwiczenie scenariuszy związanych z planowym prowadzeniem ruchu kolejowego, jak i również sytuacji nietypowych, czy niebezpiecznych.

Przewiń na górę